Do finału dostali się Nielsen i Creed

W finale spotkają się Rasmus Nielsen i Peter Creed.

Pierwszy mecz półfinałowy zakończył się zwycięstwem bardziej doświadczonego Duńczyka Rasmusa Nielsena, który w 4 setach pokonał Anglika Declana James’a. Declan wygrał pierwszego seta, w drugim miał dwie piłki setowe – Rasmus jednak drugą partię zakończył na swoją korzyść; w kolejnych dwóch już kontrolował grę.

Do finału dołączył Walijczyk Peter Creed, który pokonał w drugim półfinale Irlandczyka Arthura Gaskina. Gaskin poddał mecz w czwartym secie z powodu kontuzji pleców. Duża szkoda – mecz zapowiadał się naprawdę ciekawie: pierwsza partia dla Gaskina, który grał nieco bardziej agresywnie od Creed’a – 11:8; w połowie drugiego seta Gaskin pierwszy raz chwycił się za prawy bok – nikt wtedy nie przypuszczał, że to przyczyni się do zakończenia pojedynku za kilkanaście minut; w tym secie wygrał jeszcze zaledwie jedną piłkę; była to ostatnia wygrana piłka przez Gaskina w tym meczu – Peter wykorzystał bezwzględnie swoją przewagę wygrywając trzeciego seta do zera, w czwartym przy stanie 2:0 Arthur poddał mecz.