Finał za nami

Rasmus Nielsen wygrał PSA McWIL-profiKÄRCHER Squash4You Open 2012.

Rasmus Nielsen (zwycięzca Gdańskiego turnieju) pokonał w finale PSA McWIL-profiKÄRCHER Squash4You Open 2012 Petera Creed’a (zwycięzcę Wrocławskiego turnieju).

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Rasmusa z wynikiem 11:5. Duńczyk bezwzględnie wykorzystał swoją przewagę fizyczną, zagrywając crossowe piłki i zmuszając Petera do ciągłego ruchu.

W drugim secie wyglądało na to, że Peter znalazł sposób na pokonanie Rasmusa i wygrał z nim 11:5. W trzecim secie, przy wyniku 6:3 kilka nieudanych zagrywek z rzędu mocno go zdenerwowało i utracił koncentrację. To kosztowało go przegranie seta do 7.

W ostatnim, czwartym secie, również nie udało się Peterowi odzyskać inicjatywy i przegrał go do 6 i w konsekwencji cały mecz z wynikiem 1:3 w setach.