Squash Promotion Group & Heroes Open Bielsko-Biała 2015

FESTIWAL SQUASHA W BIELSKU-BIAŁEJ


W dniach 12-15 lutego 2015r. serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bielska-Białej i klubu squasha Modelarnia. W tym czasie będzie tam można zobaczyć squasha na najwyższym polskim, ale również i zagranicznym poziomie. Odbędą się tam bowiem, pod patronatem prezydenta miasta Bielsko-Biała, dwa atrakcyjne pod kątem sportowym wydarzenia:

- ogólnopolski juniorski turniej rangi A, na którym będzie można zobaczyć najlepszych polskich juniorów, odbędzie się w weekend 14-15.02. (sobota-niedziela),

- zawodowy turniej squasha mężczyzn PSA „Squash Promotion Group & Heroes Open 2015” o łącznej puli nagród 5 tys. dolarów będący turniejem cyklu Polish Squash Tour. Ten turniej odbędzie się w dniach 12-15.02. (czwartek-niedziela).


Już w czwartek w południe rozpoczną się eliminacje do pierwszego w historii Bielska-Białej zawodowego turnieju squasha. W czwartkowych eliminacjach wystartuje 12 zawodników, a wśród nich kilku Polaków z polskiej czołówki (w tym Przemysław Atras – aktualny lider polskiego rankingu) oraz znany polskim ( kibicom Daniel Poleshchuk – 18-letni zawodnik z Izraela, trenujący na co dzień w bielskiej Modelarnii, posiadający na swoim koncie m.in. tytuły Mistrza Izraela 2014 i 2015. W eliminacjach zostanie rozegranych łącznie 12 meczów, po których 4 zawodników uzupełni skład turnieju głównego. Ten rozpocznie się dzień później, a w nim będzie można już zobaczyć prawdziwe gwiazdy squasha. Będą to m.in.: 77-my w światowym rankingu doświadczony Duńczyk Kristian Frost Olesen, niesamowicie utalentowany 18-to letni zawodnik z Anglii Ritchie Fallows, który mimo swojego młodego wieku zajmuje już 78-me miejsce na świecie, Jan Koukal – niepozornie wyglądający zawodnik z Czech będący kilka lat temu w pierwszej czterdziestce świata! a aktualnie 80-ty zawodnik globu oraz znany już kibicom squasha z poprzedniego turnieju PSA Holender Sebastiaan Weeknink, który plasuje się na pozycji 83. Oprócz nich zapewnione miejsce w turnieju głównym ma również 12-stu zawodników, w tym gracz czołówki polskiego rankingu Łukasz Stachowski, który od organizatora otrzymał tzw. dziką kartę w turnieju.

Głównym partnerem wydarzenia jest Volvo Auto-Boss.

Zapraszamy już teraz do zaplanowania sobie czasu w wyżej wspomnianych terminach i przybycie do Bielska na nasze święto squasha.

Szczegóły dot. turnieju znajdują się na stronie turniejowej: bo5.pl a relacja na bieżąco znajduje się na profilu facebook’owym bielskiego klubu squasha Modelarnia